Skip navigation
9

Možnosti léčby artrózy kolene

Ačkoli momentálně neexistují žádné léky specifické pro léčbu artrózy, existuje několik možností léčby, které vám pomohou ulevit od bolesti a umožní vést normální život.

Chirurgické nebo nechirurgické možnosti

Ortézy na artrózu

Možná se rozhodnete řešit problém chirurgickou cestou, nicméně mnoho lidí volí spíše užívání léků nebo injekce ke snížení bolesti.

Existuje však i další nechirurgické řešení, které vám uleví od bolesti a je bezpečné, snadno použitelné a klinicky prověřené . Kolenní ortéza Unloader One není invazivní jako chirurgické řešení a nemá žádné vedlejší účinky jako léky.

Léčba, kterou si zvolíte, by měla odrážet váš životní styl a měla by umožnit návrat k činnostem, které máte rádi. Možná zjistíte, že k tomu, abyste byli aktivní a nemuseli se tolik trápit bolestí, nepotřebujete chirurgické řešení.

Udržujte své klouby v kondici díky lehkému cvičení

Studie prokázaly, že pravidelné lehké cvičení je pro nemocné s artrózou prospěšné. Pomáhá udržovat pružnost kloubů a zvyšuje rozsah pohybu. Když cvičíte, vaše tělo uvolňuje endorfiny, což jsou přirození „zabijáci bolesti“. Prvním a nejdůležitějším krokem však je prodiskutovat se svým lékařem váš životní styl a aktivity , které musíte kvůli bolestem v koleni vynechat.